BAĞKUR Borç Sorgulama

BAĞKUR Borç Sorgulama

BAĞKUR Borç Sorgulama

Bağkur sistemi kamuda ya da özel alanda çalışmayan şahısların gelecek zamanlarda emekli olmalarına olanak tanımaktadır. Bu sistem sayesinde emekli sandığı veya sosyal sigorta kurumu üstünden prim ödemeyen vatandaşlara Bağkur üstünden hizmet sunulur. Bu süreçte, 15 senelik ya da 25 senelik primler ödenir. Bu ödemelerin sonucunda söz konusu yaşı geçtğiniz takdirde  Bağkur üstünden emekli olma şansını yakalayabilirsiniz. Bu yatırımın karşılığını ilerleyen yaşlarda emekli olarak almanız mümkündür.

E-devlet, yaşamımıza yeni bir boyut kazandırdı, daha doğrusu sosyal sigorta ve benzeri kamsal işlemlere ciddi bir ulaşılabilirlik ve şeffaflık kazandırdı.

E-devlet sayesinde sosyal sigorta prim borçlarınızı, bağ-kur borcunuzu, emeklilik sorgulama, işsizlik sigortanızı, ssk rapor parasını, çocuğunuzun okula devam durumunu, taşınmaz mallarınızın genel bilgilerini dinamik bir şekilde görebilir, gün be gün takip edebilirsiniz. Bu, kuşku yoktur ki müthiş bir ayrıcalıktır. E-devletin kazandırdığı en büyük yenilik, bir çok hizmeti tek bir bünye altında toplayabilmesidir. Eskiden sorgulama ile ilgili sayfalar dağınıktı, şu an e-devlete giriş yaparak bütün bu sorgulamaları gerçekleştirmeniz mümkün.

E-devlet sisteminin en popüler sorgulamalarından bir tanesi de bağkur borç sorgulama bölümüdür.  Bu alanda bağ-kur konusunda borcunuzu, emeklilik durumunuzu ya da primlerinizi takip edebilirsiniz. Sistem zaman zaman yoğunluktan dolayı aksayabilmektedir bu tip durumlarda daha sonra yeniden giriş yapmanızda fayda vardır. Öte yandan bir başka şikayet de sayfaların hiç açılmaması ya da hata vermesi. Bu durumun sebebi sistemden ziyade tarayıcıdan kaynaklanmaktadır. Farklı tarayıcılarda denemenizde fayda görüyorum.  Sorununuz buna rağmen devam ediyorsa sistemde bir yoğunluk meydan gelmiştir. Sistemin yoğun olması gayet doğaldır, çünkü bağkur borç sorgulama işlemini bir günde binlerce kişi gerçekleştirmektedir.

Dilerseniz şifreye ihtiyaç duymadan da bu bilgilere ulaşmanız mümkündür. SGK sitesinden de bağkur borç sorgulama, ssk sorgulama ve ne zaman emekli olurum işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.Bunun güvensiz bir seçim olduğunu düşünmeyin, güvenliği arttırmak için sadece T.C. kimlik numarası değil birçok bilgiyi girmeniz gerekmektedir. Cilt no, baba adı, doğum yeri, il, ilçe  gibi detay içeren bilgiler gerekmektedir.  Şifresiz bağkur borç sorgulama hizmeti de tıpkı e-devlet hizmeti gibi zaman zaman yoğunluk yaşayıp kilitlenebiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain