GSS Prim Borcu Sorgulama

Ülkemizde değiştirilen sağlık sistemi ve sigorta sistemi ile geliştirilen Genel Sağlık Sigortası nedeni ile ülkemizde çok sayıda vatandaşımızın GSS prim borcu oluşmuştur. Bu noktada vatandaşlar prim borcunun olup olmadığını, varsa prim borcunun ödemesinin ne zaman olduğu ve ne kadar olduğu gibi pek çok Genel Sağlık Sigortası prim bilgilerine GSS prim borcu sorgulama uygulaması ile ulaşılabilmektedir.

GSS Prim Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden sadece birkaç dakika içerisinde GSS prim borcu sorgulama işleminizi tamamlayabilmenize ve varsa borçlarınızı ödeyebilmenize olanak sağlayan Sosyal Güvenlik Kurumu uygulamasına erişim sağlayabilmek için gss sorgulamayazının altında yer alan bağlantıya tıklamanız gerekmektedir.

Bu sayede Sosyal Güvenlik Kurumunun bu uygulamasının ana sayfasına gelerek GSS prim borcu sorgulama işlemi için T.C. kimlik numarası veya vergi kimlik numarası veya SSK sicil numarasını girmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise sorgu tipini seçerek kod doğrulama kutusuna güvenlik kodunu da yazdıktan sonra sorgula sekmesine tıklamanız gerekmektedir.

Böylece eğer varsa GSS prim borcunuz liste halinde sıralanacaktır. Buradan dilerseniz ödemesini de gerçekleştirebilirsiniz.

GSS Borç Sorgulama İçin:Tıklayınız
Etiketler: , , , , ,


3 Yorum

  1. Samet Yılmaz diyor ki:

    Öncelikle Merhabalar, Ben Stajyerken başlamış bu borç ve benim haberim yok, 3,400 lira borç çıkardılar bana. Ne yapmam lazım?

  2. Kısa kes diyor ki:

    Arkadaş bu ne ya her devlet kurumu farklı birşey diyor.Arkadaşlarım borcu sildirdi ben sildiremedim 5.000 lira borcum olmuş.Dershanede öğrenciydim üni kazandım hala yapmadılar!

  3. eray çiçek diyor ki:

    ben açıköğretim lisesinde hala öğrenciym yasım 21 2012 nin ağustos ayında askere gittim askerden geldkten sonra gelir tespiti yaptırıp gss yaptırmaya gittim fakat bana ocak 2012 de tebligat gönderdiklerni sigortamın olmadıgına dair ve bizzat bana verilmiş gelen tebligat ve ben tebligat falan almadım yani gelmedi… bugn gss yaptırmak için sigortaya gittim ve bana yüklü bi borç cıktıgını söylediler ocak 2012 den askere gittigim tarihe kadar yani ağustos ayına kadar ödemem gerekn miktar her ay için 246 liraymış. 1.si bana tebligat gelmedi 2.si neden en yüksek sigorta priminden borç ödüyrm o aylar için 3.sü o tarhlerde açık öğretim lisesinde öğrenciydim şu an borcumun düşmesi için ocak 2012 ye ait öğrenci belgesi almam gerektği söylenyr bu tarğihe ait öğrenci belgesi verirmi açıköğretimlise kurumu 3.sü buna bi itiraz hakkım var mı lütfen cevap verirseniz cok sevinirm ….

Yorum Yapın