GSS Sorgulama

GSS Sorgulama

GSS PRİM BORCU SORGULAMA

Genel sağlık sigortası anlamına gelen GSS sözcüğü bugünlerde birçok kişi için sevimsiz bir sözcüğe dönüşmüş durumda. Son zamanlarda ortaya çıkarılan borçlar , bunun en büyük sebebi. Bir kısım vatandaş bu borçları kesinlikle reddetse de bu borçlar resmi ve ödenmesi gereken borçlardır. GSS isteğe bağlı değil zorunlu bir uygulamadır. Kişilerin en çok şikayeti “sağlık hizmeti almadığı halde neden gss primi ödemeliyim” şeklinde oluyor.Ancak bu gün sağlık hizmeti almıyor olmanız yarın almayacağınız anlamına gelmez.SSK primi öderkende durum aynıdır.

Genel sağlık sigortası borcu, ülkemizde bulunan milyonlarca gss sorgulamasigortalıyı oldukça yakından ilgilendirmektedir. Her sigortalı, bu borca tabi tutulabilir. Bu, tamamen gelir testi ile alakalı oluşan bir borçtur. Bir çok kişi bu borcu önemsemez ve ödemek istemez, fakat borç süreç içinde sessiz sedasız katlanabilmektedir. Bu konuda mağdur durumda olan epey insan var. Bu yüzden siz de gss kapsamına alındıysanız gss borç sorgulama işleminizi kesinlikle sık sık kontrol etmeniz gerekmektedir. Bunu yaparsanız en azından borçlu olup olmadığınızı online bir şekilde öğrenmiş olur ve buna göre hareket edersiniz. Bu borçtan kaçmanın, onu görmezden gelmenin hiç bir getirisi yok, aksine gittikçe katlanan faiz canınızı epeyce sıkabilir. Özellikle geçtiğimiz senenin başında bir çok kişiye genel sağlık sigortası borcu çıkartıldı. Bunu sorgularken , yani borcunuzun olup olmadığını internet aracılığı ile tespit ederken T.C. kimlik numaranızı yanınızda bulundurmanız yeterlidir. Eğer bu sorgulama sonucunda borçlu çıkarsanız, borcunuzu bir an önce gecikme zammı eklenmeden ödemelisiniz.

Bugün genel sağlık sigortası kapsamında gelir testi yaptırmayan bir çok kişi var. Bunların bir bölümü bu borçlanma sürecine tabi tutulacaklarından dahi habersiz. Zaten ülkemizdeki en temel sorunlardan bir tanesi de insanlardaki bilinç ve bilgi eksikliğidir. Bu bilgisizliğin bedelini gecikme zammı eklenmiş, katlanmış borçlarla ödemek istemiyorsanız yapacağınız iş gayet basit. Sitemiz aracılı ile gss borç sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz.

GSS PRİM BORCU SORGULAMA

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. zafer diyor ki:

  gelirtesti acıktıgında sgk sız calısmaktaydım testi yaptırmak icin basvuruda bulundum daha ne gelen var ne giden sonrada sgk lı calısmaya basladım acaba borcum varmıdır

 2. Saygin Er diyor ki:

  Sigorta saglik pirimlerim yatiriliyor mu? Borcum var mi?Ne kadar?

  1. Muhabbat kojaman diyor ki:

   ben özbekistan uruklu TC vatandaşı ile evliyim tarafıma gelir billdirme ile ilgili bir herhangi bir evrak gelmedi acaba borcum varmı

BİR YORUM YAZ
Domain