Maaş Bordrosu

Maaş Bordrosu

Sigortalı olarak çalışmakta olan her vatandaşa aylık olarak verilmekte olan bir belge olan maaş bordrosu, işçiye ödenmesi gerekli olan ücreti ve kesintileri gösteren işveren tarafından her işçiye ayrı düzenlenmesi gereken bir belgedir.

Aylık olarak işveren tarafından ödenen ücretler ile yapılan kesintileri göstermek üzere düzenlenmesi zorunlu olan belge olan bordro belgesini işveren ve işçi imzalamaktadır. Bordro muhasebe kayıtlarında esas alınan belgeler arasındadır.

Maaş Bordrosunda Neler Bulunur?

Bu bordro belgesinde en az bulunması gerekli olan bilgiler mevcuttur. Bu mecburi olan bilgiler arasında iş yeri sigorta sicil no, sigortalının adı, soyadı ve sicil numarası, ücretin alındığına dair sigortalının imzası, bordronun ilişkin olduğu ay ve ücret ödenen gün sayısı, sigortalının günlük kazancı ve ödenen ücret tutarı ve işverenin imzası gibi hususlar yer almaktadır.

Bu noktada internet üzerinde yer almakta olan ve Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından hizmete sunulmuş olan e-bordro uygulaması ile maaş bordrosu hızlı ve kolay bir şekilde görüntülenebilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Domain