Sgk 2022 Özürlü Maaşı

Sgk 2022 Özürlü Maaşı

Sgk 2022 Özürlü Maaşı
Sgk 2022 Özürlü Maaşı hiçbir yerden geliri olmayan 18 yaş üstü ve özürlü kişilere sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilmekte olan aylıktır. Sgk 2022 Özürlü Maaşı alabilmek için kişinin 18 yaşını doldurmuş olması, hiçbir yerden gelirinin olmaması, sigortaya tabii bir yerde çalışıyor olmaması ve % 40 oranında özrünün bulunması gerekmektedir. Eğer kişi bu durumlarda ise Sgk 2022 Özürlü maaşı alabilmektedir. Kişinin % 40 özrünü sağlık kurumundan alacağı rapor ile belgelendirmesi gerekmektedir. Engelli vatandaşa aylığın bağlanabilmesi için 3 adet vesikalık fotoğraf ve başvuru için gerekli olan formu doldurarak bağlı bulunduğu mal müdürlüğüne ya da defterdarlığa müracaat etmesi gerekmektedir. Kişinin Sgk 2022 özürlü maaşı başvurusunu alan mal müdürlüğü ya da defterdarlık gerekli incelemelere başlar. Kişinin herhangi bir gelirinin olup olmadığı ile üzerine kayıtlı bulunan taşınmazının olup olmadığı kriterler incelemeye alınır. İncelemelerin tamamlanmasının ardından hazırlanan dosya Sosyal Güvenlik Kurumu’na iletilir. Kurum da yine kendisine iletilen bu dosya ve eklerini titizlikle inceleyip değerlendirdikten sonra başvuruda bulunan kişiye sonuç hakkında posta yolu ile bilgi verir. Maaş bağlanan kişilerin aylıkları 3 ayda bir ödenmektedir. Bu maaş tutarı da kişinin özür oranına göre değişiklik gösterebilmektedir.
ssk hizmet dökümü
Sosyal Güvenlik Kurumu’na iletilen evrakların durumu ve sonucu hakkında bilgi almak için Sosyal Güvenlik Kurumu Sgk 2022 Özürlü Maaşı sorgulama uygulamasını hizmete açmıştır. Bu uygulama sayesinde kişi T.C. Kimlik numarasını kullanarak başvurusunun durumu hakkında bilgi edinebilmektedir.

SGK 2022 ÖZÜRLÜ MAAŞI SORGULAMA İÇİN: LÜTFEN TIKLAYINIZ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Nuriye Kezban Akın diyor ki:

  Engelli maaşı 2022 sorgulama icin yönlendirilen linkler çalışmıyor.Yardımcı olurmusunuz

 2. mehmet akın diyor ki:

  Babam % 90 gorme ozurlu 90 yasinda annem 87 yasinda tamamen yatalak her ikiside bakima % 100 muhtac her ikisinede ozurlu maasina bilincli muracat etmedik sadece babam icin muracat yaptik ve 3 yildir almakta ve onlara gore bir nevi guvence olup sevinmektelerdi. Biz 3 kardesiz ben konyada bir kardesim karaman mermez de bir kardesim ermenek ilcesinde ikamet ederiz farkli zamanlarda 3 umuzde goturup bakmaktauiz anne ve ba amiza. Fakat 16 nisanda gelen bir yazida babamin ozurlu maasinin kesilmesi uygun Goruldugu diye sorum 3 yildir almakta iken simdi neden kesildi ve devami icin ne yapmamiz gerek bunlara bakmamamizmi verilen o maas tum bakimini karsiliyor siz bakmayinmi denmek isteniyor ilgililerin bilgisine

 3. Konya diyor ki:

  2022 engelli maaş sorgulama linkleri çalışmıyor. Lütfen yardımcı olun.

  1. admin diyor ki:

   Linler yoğunluktan dolayı açılmıyor olabilir değişik saatlerde tekrar deneyiniz.

 4. Mehmet diyor ki:

  Arkadaşlarben %80 engelliyim 3 ayda bir engelli maaşı alıyorum bizim maaşlarımız ne zaman aylık olacak

BİR YORUM YAZ
Domain