SGK 65 Yaş Aylığı Sorgulama

SGK 65 Yaş Aylığı Sorgulama

SGK 65 YAŞ AYLIĞI SORGULAMA

Yaşlılık ile birlikte çalışa imkânı bulamayan yaşlıların ve bu kimselere bakmakla yükümlü kimselerin bulunmaması durumunda devlet tarafından bağlanan aylığa 65 yaş aylığı bir diğer ismi ile yaşlılık aylığı halk arasında bilinen adı ile muhtaç aylığı adı verilmektedir. Yaşlıların azda olsa bir gelirlerinin olması ve muhtaç duruma düşmemesi adına verilen bu aylığın bağlanabilmesi için kişinin 65 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra bu kişilere kanunen bakmak ile yükümlü kimsenin de bulunmaması gerekmektedir.

Ayrıca taşınır, taşınmaz gayrimenkul ile herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan aylık alıyor olmaması gerekmektedir. Aksi takdirde 65 yaş aylığı bağlanamamaktadır. 65 yaş aylığı başvurusunda bulunmak için ikametin olduğu defterdarlıklar ile mal müdürlüklerine müracaat edilmesi gerekmektedir. 65 yaş aylığıİnternetin hızla yaygınlaşması ve hayatımızın her alanına girmesi ile birlikte resmi kurum ve kuruluşlarda pek çok işlemi internet üzerinden gerçekleştirmeye başlamıştır. Vakıflar Genel Müdürlüğü de bu kurumlardan biridir ve aylık için müracaat edilmesinin ardından 65 yaş aylığı sorgulama işlemleri internet sitesinden yapılabilmektedir.

65 yaş aylığı sorgulama işlemleri T.C. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir. 65 yaş aylığının bağlanıp bağlanmadığı ya da hangi aşamada olduğu gibi detaylı bilgileri kuruma gitmeden internet sitesinden 65 yaş aylığı sorgulama sayfası kullanılarak öğrenilebilmektedir. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesine girildikten sonra sadece T.C. Kimlik Numarası kullanılarak 65 yaş aylığı sorgulama yapılabilmektedir. Eğer aylık bağlanılmasına hak kazanılmamış ise bunun da nedeni yine bu sayfadan öğrenilebilmektedir.

65 YAŞ AYLIĞI SORGULAMA İÇİN: LÜTFEN TIKLAYINIZ.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. Şehri Sarıdoğan diyor ki:

  65 yaşını geçtim sgk müdürlüğüne başvursam 65 yaş maaşı alabilirmiyim.

  1. Safiye DEMİRAL diyor ki:

   65 YAŞ ÜZERİNDE OLAN ANNEMİN YAŞLILIK MAAŞI KESİLDİ. YENİDEN BAŞVURU MU YAPMAK GEREKİYOR? NEREYE BAŞVURMAM GEREKİYOR?
   ADRES OLARAK ANNEM SUSUZ KÖYÜ-BANAZ/UŞAK’TA OTURMAKTADIR. TARAFIMA BİLGİ VERİRSENİZ MEMNUN OLURUM. İŞLERİNİZDE BAŞARILAR DİLERİM.

 2. yahya büber diyor ki:

  65 yaşlılık maaşımı göremedim

 3. mustafa ocak diyor ki:

  65 yaş üzeri verilen maaşım ne kadar ne zaman alacağım

 4. yaşar diyor ki:

  merhaba ben ssklı iş buduğum için annemin dul maaşı kesildi bizde tekrar 65 yaş üstü yaşlılık aylığı için müracat yaptık tekrar maaş bağlanırmı

 5. hava inan diyor ki:

  yaşlık maaşı hesabımıza yatmışmı öğrenmek istiyoruz

 6. sutanburan diyor ki:

  65 maaşım kesildi yeniden başvurabilirmiyim

 7. sultanburan diyor ki:

  65 maaşım kesildi yeniden başyurabilirmiyim

 8. kıymet özerkan diyor ki:

  yaşlılık maaşım ne kadar oldu

 9. cemile diyor ki:

  yaşlılık maaşı almam gerekir

BİR YORUM YAZ
Domain