SSK Prim Affı

SSK Prim Affı

SSK Prim Affı
SSK prim affı 2013 yılında da gündemde ki yerini korumaktadır. Binlerce vatandaşı ilgilendiren SSK prim affı için Ocak ayının başından itibaren Meclis tarafından çalışmalar yapılmaya başlandı. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun prim borçlarının ödenmesi hem vatandaşlara kolaylık sağlanması hem de kurumun alacaklarının hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmesi için çeşitli ödeme planları üzerinde çalışmaktaydı. Sosyal Güvenlik Kurumu SSK prim affı için yaptığı çalışmalar sonucunda bir rapor hazırlayarak ilgili yetkililere iletti. Kurumun hazırlamış olduğu rapor çerçevesinde Meclis gündemine alınan SSK prim affı Ocak ayından itibaren değerlendirilmeye başlanıldı.

Sosyal Güvenlik Kurumu prim borçlarının 36 ay taksit ile ödenmesi ve faiz indirime gidilmesini ön görmektedir. SSK prim affı ile borçlar yapılandırılarak borç faizlerinin Tüfe ve Üfe oranlarında hesaplanarak 36 eşit taksit ile ödemesinin yapılması planlanmaktadır. Teklifin meclisten geçerek kanunlaşması durumunda prim borçluları için de büyük kolaylık sağlanmış olacaktır. Bunun yanı sıra prim borçlularının, borçlarını peşin ödemeleri durumunda da daha büyük indirim uygulanması da söz konusudur. SSK prim affı, borcu olan kişiler için büyük bir fırsat niteliğindedir. Yasanın çıkmasının ardından borcunu yapılandırmak ya da borcunun tamamını ödemek isteyen kişilerin Sosyal Güvenlik Kurumu’na müracaat etmeleri gerekmektedir.
ssk prim affı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. can varol diyor ki:

  Benim 800 ytl borcum cikmis ben bi kere de odersem faiz siliceklermi af ciktimi?

 2. can varol diyor ki:

  Resmen fakir milletin olmayan parasini almaya devam etsin bu devlet bunun acisi cikar eltbert bi yerlerinden

 3. mehmet eskici diyor ki:

  eşim 31.10.2013 itibariyle ssk dan emekliliğe hak kazandı belgeleri hazırlayıp sgk il müdürlüğüne götürdüğümüzde başımızdan kaynar sular döküldü.önceki işyeri 97 açılıp 2004 kapanmıştı.ordan tam tamına 42 bin tl borç çıkardılar önce bunu ödeyeceksin sonra emekli olabir dediler.ben okadar parayı nasıl ödeyeyim.tabi belgeleri aldık geldik.şuan hiçbirşey yapamıyoruz.bu bağkur borçları ile ilgili yeni bir düzenleme çıkacakmı.ordan alacağım 6 yıl 6 ay 24 gün zaten onuda ilave etseler maası fazla farketmiyor.istemiyorum dedim onu silin dedim.bu şekilde bir taslak varmı.ne borcu istiyorum nede günlerimi.

  1. murat şen diyor ki:

   sİzin durumunuzla ilgili mecliste bir çalışma gündemde biraz daha beklemenizi öneririm.hem borcunuz silinecek hemde yatırmadığınız süreler gününüzde silinecek yeterli priminiz varsa emeklilik için yatmayan günler silineceğinden siz kazançlı çıkacaksınız

 4. Tarık diyor ki:

  Üniversiteyi bitirdim bir sene KPSS ye çalıştım. Sınıf öğretmeni mezunuyum 82 puan aldım atanamadım şuan ücretli öğretmenlik yapıyorum. GSS prim borcum 1.948 tl var borcu ödeyecek gücüm yok ücretli öğretmen maaşı 750 tl dir. onu nasıl sildirebilirim yardımcı olacağınız için teşekkür ederim.

BİR YORUM YAZ
Domain