SSK Prim Dökümü

SSK Prim Dökümü

SSK Prim Dökümü
Sosyal Güvenlik Kurumu adı altında birleşen ssk, emekli sandığı ve bağkur’ a ait prim borcu sorgulama, hizmet sorgulama ve diğer pek çok işlem online olarak internet ortamından gerçekleştirilebilmektedir. SSK prim borcu sorgulama işlemleri de yine elektronik ortamda yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra yine prim borçları elektronik ortamda kredi kartı ile ödenebilmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet sitesinden sunmuş olduğu bu hizmetler kapsamında sorgulama ve ödeme işlemleri resmi internet sitesi aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir.
SSK prim hesaplama uygulamalarının da yer almış olduğu kurumun internet sitesinde borç ve faiz oranı hesaplamaları yapılabilmektedir.

SSK prim borcu faiz oranının hesaplanabileceği uygulama da borcun ait olduğu yıl, borç tutarı bilgileri kullanılarak hesaplama işlemi yapılabilmektedir. Yapılan bu hesaplama kesin borç tutarını belirtmemekle beraber nihai borç tutarı ve faiz hesaplama işlemleri için Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvurulması gerekmektedir. Ssk prim dökümü borç tutarının sorgulama işlemleri de e-devlet internet portalı kullanılarak yapılabilmektedir. İşverenler ve isteğe bağlı ödeme gerçekleştiren kişiler kurumun sunmuş olduğu hizmetler aracılığı ile borç durumlarını öğrenebilmekte ve T.C. Ziraat Bankası ile ortak yürütülen çalışma kapsamında kredi kartı kullanılarak kısa süre içerisinde SSK Prim ödeme işlemi gerçekleştirebilmektedir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. muharrem soycan diyor ki:

  ssk ilk girişi tarihini öğrenebilmek için ne yapmaliyim

 2. vedat diyor ki:

  ssk pirim dükümü

 3. Kemal babavantan diyor ki:

  Prim

 4. Kemal babavantan diyor ki:

  Ssk prim dukumu

  1. Kemal babavantan diyor ki:

   Sskhizmetdökumu

 5. elmas incesöz diyor ki:

  Nazaman emeki olabilirim

  1. elmas incesöz diyor ki:

   1974 dovumluyum kaş yasinda emekli olabilirim

BİR YORUM YAZ
Domain