SSK Prim Ödemeleri Sorgulama

SSK Prim Ödemeleri Sorgulama

SSK Prim Ödemeleri Sorgulama
SSK prim ödeme sorgulama işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirilebilmektedir. Gelişen ve değişen teknoloji ile birlikte zamanın yeniliklerini yakından takip etmekte olan Sosyal Güvenlik Kurumu pek çok hizmetini elektronik ortamda sunmaya başlamıştır. SSK prim ödemeleri sorgulama işlemleri de elektronik ortamda gerçekleştirilebilen uygulamalar arasında yerini almaktadır. Prim ödemeleri sorgulama işlemleri Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet sitesi aracılığı ile yapılabileceği gibi e-devlet internet portalı üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir. E-devlet üzerinde yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu ödemeleri ssk prim sorgulamaoldukça geniş çaplı olarak kullanıcıların hizmetine sunulmuştur.

Prim sorgulama ile çalışanlar ya da isteğe bağlı olarak prim ödemesi gerçekleştiren kişilerin ödemelerin düzenli olarak yapılıp yapılmadığı konularında net ve detaylı olarak bilgi alınabilmesine de olanak sağlanmış bulunmaktadır. Kurumun resmi internet sitesi kullanılarak yapılacak olan prim sorgulama işlemlerinde sorgulama yapılacak olan kişinin TC Kimlik Numarasının ve kimlik bilgilerinin kullanılması gerekmektedir. Ancak e-devlet üzerinden yapılan sorgulamada ise e-devlet şifresi ve yine TC Kimlik numarası kullanılarak gerçekleştirilmektedir. SSK prim sorgulama işlemini  e-devlet üzerinden gerçekleştirebilmek  için gerekli olan E-devlet şifresi herhangi bir PTT şubesinden temin edilebilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. feyrüze gümüş diyor ki:

  ssk lıyım primlerim ödeniyormu

 2. ismail çolak diyor ki:

  sikortam başlamışmı acaba tc 13767935670

 3. hakan diyor ki:

  sigorta pirimim ödeniyomu?

  1. admin diyor ki:

   Hakan bey yazıdaki linkten bu sorgulamayı yapabilirsiniz.

 4. halit yaman diyor ki:

  yatan günlerimi göremiyorum

 5. mustafa bülbül diyor ki:

  libya da çalışıp 13 ay sigortam yattı 1985 tarihinde fakat ssk sorgulama da 13 boyunca libyada yatan ssk çıkmıyor nasıl çıkarabilirim (1958 doğumluyum 4 yıl 11 ay bağkur yattı 18 ay boyunca halen sigortam yatmakta)

 6. mustafa uğuş diyor ki:

  slm sayın yetkili;

  annem 1962 yılında zamanın deterjan fabrikası mintax ta 5 yıl çalışmış ve daha sonra ayrılmış ayrıldıktan sonra çalışma hayatı olmamış…konuyla ilgili bilgilendirme yapabilirmisiniz …emekli olma şansı varmıdır? bunun için ödeme mi yapılması gerekir?

 7. aysuntaysım diyor ki:

  nekadar pırım gunum var ögrenmek istiyom

 8. mustafa BALCI diyor ki:

  ıskazaları ve hastalık halınde sıgorta prımlerı yatarmı .

BİR YORUM YAZ
Domain