SSK Prim Sorgulama

SSK Prim Sorgulama

SSK prim sorgulama işlemleri artık sadece edevlet hizmet sorgulama menüsünden yapılmaktadır. SGK tarafından alınan karar doğrultusunda esgm hizmet sorgulama ekranının sigorta sorgulamalarına kapatılması sonucu bu işlemlerde tek hizmet veren online sayfa turkiye.gov.tr adresidir. Bu radan her vatandaş TC kimlik numarası ve e devlet şifresi yardımı ile işlem yapabilmektedir. Devlet tüm kurumlarını bir araya getiren sistem üzerinden online olarak SSK prim sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Sigortalılar bu sorgulamayı gerçekleştirebilmek için öncelikle PTT üzerinden e devlet şifresi edinmelidirler. Şifrenizi aldığınızda önerilen size verilen şifreyi aklınızda kalacak ancak kolay tahmin edilemeyecek yeni bir şifreyle değiştirmenizdir. Şifrenizle giriş yapmak için turkiye gov tr adresine giriş yapınız. SGK kurumu tüm bilgilerini sisteme online olarak aktarmaktadır. Bu sebepten dolayı sizlerde bilgilerinizi ekranda gördüğünüzde size gösterilen bilgilerden emin olabilirsiniz. Öncelikler giriş ekranı şu şekildedir.

edevlettcgiris (1)

Bu ekranda sizden istenen TC kimlik numarası ve e devlet şifrenizi girmenizdir. Gerekli bilgileri girerek işleminize devam edebilirsiniz. Şifreniz yada kimlik numaranızı yanlış girmeniz halinde sistem hata verecektir. Buna bağlı olarak giriş yapamayacaksınız. SSK prim sorgulama işlemi SGK kapsamında yer alan 4a statüsünde çalışan sigortalılar için geçerli bir kavramdır. Yani bir başka değişle ücretli özel sektör işçileri bu statüyü oluşturmaktadırlar. Giriş ekranından ilerledikten sonra sıra 4a hizmet dökümü seçeneğini seçmeye geldi.

1

4a seçeneğini seçerek sigorta dökümünüze ulaşabilirsiniz. Sigortanız hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara SSK prim sorgulama hizmeti sayesinde cevap bulabilirsiniz. Üstelik tüm bu işlemleri tamamen ücretsiz ve devlet güvencesiyle yapmış olacaksınız. Güvenilir kaynaktan aldığınız bilgilerin doğruluğu konusunda herhangi bir şüpheye düşmenize gerek kalmayacak. Sorgulama linkini aşağıda bulabilirsiniz.

<<<Sorgulama linki>><

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 16 YORUM
 1. mevlut tascı diyor ki:

  pırımlerımı oğrenmek ıstıyorum

 2. bülent küçük diyor ki:

  pırımlerımı oğrenmek ıstıyorum

 3. ismail diyor ki:

  mrhb
  benim.işegiriş.1991.de
  olmasıgerekirdi

 4. sunay kara diyor ki:

  iş günü toplam

 5. mehmet alabay diyor ki:

  Ssk pirimimi ogrenmek istiyorum

 6. muratbegeç diyor ki:

  ssk primi öğrenmek istiyorum

 7. ramazan diyor ki:

  ssk primi öğrenmek istiyorum

 8. mehmet saktan diyor ki:

  21-09-2004 tarihinden beri 2103344839 sigorta destek prim nosu ile hala OYAKBETON A:Ş da çalışmaktayım.Destek primi ödemediğim suçlamasıyla 3475,58 lira prim borcu 5649,11 lira gecikme toplamda 9124,69 lira borcum olduğu tarafıma bildirilmiş olup bu ay emekli maaşımdan 307 lira kesilmiş. Kesilen paramın geri iadesinin tarafıma yapılarak bundan sonra da kesilmesini önleyip yapılan hatanın düzeltilmesini sayın yetkililerin emir ve müsaadelerine arz ederim.

 9. ALİ RIZA ŞİMŞEK diyor ki:

  PİRİM GÜNÜMÜ ÖĞRENMEK İSTİYORUM

  1. hamit yildiz diyor ki:

   Sgk pirim araştırması

 10. Hasan basri yalçın diyor ki:

  Primimi örenmek istiyorum

 11. Hasan basri yalçın diyor ki:

  Primimiörenmek istiyorum

 12. Doğukan diyor ki:

  Ben sizinle ise memnunum

 13. ahmet doğan diyor ki:

  Hizmetdökümül

 14. Ahmet diyor ki:

  Şuan ben sskalımıyım

 15. murat diyor ki:

  Hizmet domkum

BİR YORUM YAZ
Domain