SSK Sorgulama

SSK Sorgulama

SSK SORGULAMA
Sosyal güvenlik, çalışan her birey için çok önemlidir. Aslında sadece bireyin kendisi için değil de bizzat ailesi için de hayati derecede önemlidir diyebiliriz.  Bu konuya işverenlerin gerekli hassasiyeti göstermesi elbette gerekir ancak söz konusu ilgi ve takip, bizzat çalışanlar tarafından da gerçekleşmeli. İnsanların bir çoğu sigortalılık durumlarını, bağkur primlerinin durumunu, gün sayılarını, emeklilik durumlarını takip etmiyor. Bunun doğal sonuçlarına doğal olarak katlanmak durumunda kalıyorlar. İş işten geçmeden sigortalılık durumlarınızı aktif bir şekilde takip etmelisiniz. Sigortalı olarak çalışmanın çok önemli artıları vardır. Her çalışanın  sigortalı olma zorunluluğu olsa da işverenlerin bir kısmı bu zorunluluğa uymaz. SSK sorgulama işleminde e devlet girişi yapınız.

edevlettcgiris (1)

Çalışan sigortalılar kendileriyle ilgili bilgileri  kolaylıkla internet üzerinden takip edebilirler. Sigortanız o ay yatmış mı, yatmışsa ne kadar yatırılmış, ne zaman emekli olabilirsiniz,  gibi cevabı çok şeffaf olmayan özel sorularınıza çok net yanıtlar bulabilirsiniz.  Ssk sorgulama size tek kelimeyle çalışma hayatınızın detaylı bir dökümanını çıkartır, sizi bu konuda önemli ölçüde bilgilendirir. Ayrıca sosyal sigorta kurumu bünyesi altında hangi haklara sahip olduğunuzu en detaylı şekilde sitemizden öğrenmeniz mümkün. Sosyal güvenlik kurumu web sitesini kullanarak merak ettiğiniz sorulara cevaplar bulabilirsiniz.Ayrıca ssk hizmet dökümü seçeneğinden ssk gün dökümü işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bütün bu işlemleri aynı zamanda e-devlet şifresi ile yapmanız mümkün. Edevlet girişi yaptıktan sonra 4 a hizmet dökümü seçeneğini seçiniz.

e-devlet-4a-hizmetleri

Yeni geçilen ve yavaş yavaş yaygınlaşan, benimsenen bu sistem beraberinde birçok kolaylık getirmiştir. Buna rağmen hala bu sisteme adapte olamayan, sık sık şifre kaybeden, internetle arası pek iyi olmayan bir sürü vatandaş da yok değil.  Bu konuda sskhizmetdokumu.net sizleri bilgilendirimek için tasarlanmış bir sitedir.. Kısacası isterseniz bütün işlemleri tek bir çatıdan yürüten e-devlet sistemi üzerinden sigorta işlemlerinizi sorgulayabilir, bilgi temin edebilirsiniz. Sorgulama ekranı aşağıdaki gibidir.

resim2

<<<Sorgulama linki>><

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 16 YORUM
 1. hasan yazman diyor ki:

  ssk sorgulama yapmak istiyorum ne kadar prim ödenmiş ne zaman emekli olabilirim bu sorularıma nasıl cevap alabilirim.

  1. admin diyor ki:

   Hasan bey ssk sorgulama yazımızın bitiminde esgm bağlantısı verilmiştir.Sorgulamalarınızı yapabilirsiniz.

 2. ramazan diyor ki:

  ssk tamı sorgulaması

 3. ramazan diyor ki:

  sosyal sigortamı sorgulaması

  1. Ramazan YILMAZ diyor ki:

   Ssk nakadar ve ne zaman emekli olabilirim tşkler

 4. summani diyor ki:

  nakadar pirimimvar ogrenmek istiyom

 5. atilla diyor ki:

  ssk sigota dokumantını istiymoru

 6. hamdi kısacık diyor ki:

  kaç yılında emekli olacam

 7. ikram diyor ki:

  ssk ma bakmak istiyorum

  1. Cuma diyor ki:

   Ssk sorgu

 8. tuncay diyor ki:

  Ssk gunlerim ne kadar var

 9. Cuma diyor ki:

  Ssk mı ögrenmek istiyorum

 10. ismail şakar diyor ki:

  Ssk mı ögrenmek istiyorum

 11. ahmet özcan diyor ki:

  SSK mı öğrenemiyorum

 12. Kemal babavatan diyor ki:

  Sgg

 13. Yavuz. ersan diyor ki:

  Sigorta

BİR YORUM YAZ
Domain