SSK Sorgulama

SSK SORGULAMA
Sosyal güvenlik, çalışan her birey için çok önemlidir. Aslında sadece bireyin kendisi için değil de bizzat ailesi için de hayati derecede önemlidir diyebiliriz.  Bu konuya işverenlerin gerekli hassasiyeti göstermesi elbette gerekir ancak söz konusu ilgi ve takip, bizzat çalışanlar tarafından da gerçekleşmeli. İnsanların bir çoğu sigortalılık durumlarını, bağkur primlerinin durumunu, gün sayılarını, emeklilik durumlarını takip etmiyor. Bunun doğal sonuçlarına doğal olarak katlanmak durumunda kalıyorlar. İş işten geçmeden sigortalılık durumlarınızı aktif bir şekilde takip etmelisiniz. Sigortalı olarak çalışmanın çok önemli artıları vardır. Her çalışanın  sigortalı olma zorunluluğu olsa da işverenlerin bir kısmı bu zorunluluğa uymaz.

Çalışan sigortalılar kendileriyle ilgili bilgileri  kolaylıkla internet üzerinden takip edebilirler. Sigortanız o ay yatmış mı, yatmışsa ne kadar yatırılmış, ne zaman emekli olabilirsiniz,  gibi cevabı çok şeffaf olmayan özel sorularınıza çok net yanıtlar bulabilirsiniz.  Ssk sorgulama size tek kelimeyle çalışma hayatınızın detaylı bir dökümanını çıkartır, sizi bu konuda önemli ölçüde bilgilendirir. Ayrıca sosyal sigorta kurumu bünyesi altında hangi haklara sahip olduğunuzu en detaylı şekilde sitemizden öğrenmeniz mümkün. Sosyal güvenlik kurumu web sitesini kullanarak merak ettiğiniz sorulara cevaplar bulabilirsiniz.Ayrıca ssk hizmet dökümü seçeneğinden ssk gün dökümü işlemini gerçekleştirebilirsiniz.Bütün bu işlemleri aynı zamanda e-devlet şifresi ile yapmanız mümkün.

ssk sorgulama

Yeni geçilen ve yavaş yavaş yaygınlaşan, benimsenen bu sistem beraberinde birçok kolaylık getirmiştir. Buna rağmen hala bu sisteme adapte olamayan, sık sık şifre kaybeden, internetle arası pek iyi olmayan bir sürü vatandaş da yok değil. Onlar Ssk sorgulama işlemlerini yalnızca bir  T. C. Kimlik numarası bilgisi ile daha pratik biçimde de gerçekleştirebilir. Aralık 2011’den bu yana bu uygulama da devrededir. Bu konuda sskhizmetdokumu.net sizleri bilgilendirimek için tasarlanmış bir sitedir.. Kısacası isterseniz bütün işlemleri tek bir çatıdan yürüten e-devlet sistemi üzerinden sigorta işlemlerinizi sorgulayabilir, bilgi temin edebilirsiniz; dilerseniz de kimlik bilgilerinizle sgk.gov.tr  resmi sitesini kullanarak sorgulama yapabilirsiniz.

SSK SORGULAMA YAPMAK İÇİN : LÜTFEN TIKLAYINIZ.
Etiketler: , , , , , , ,


11 Yorum

 1. hasan yazman diyor ki:

  ssk sorgulama yapmak istiyorum ne kadar prim ödenmiş ne zaman emekli olabilirim bu sorularıma nasıl cevap alabilirim.

  • admin diyor ki:

   Hasan bey ssk sorgulama yazımızın bitiminde esgm bağlantısı verilmiştir.Sorgulamalarınızı yapabilirsiniz.

 2. ramazan diyor ki:

  ssk tamı sorgulaması

 3. ramazan diyor ki:

  sosyal sigortamı sorgulaması

 4. summani diyor ki:

  nakadar pirimimvar ogrenmek istiyom

 5. atilla diyor ki:

  ssk sigota dokumantını istiymoru

 6. hamdi kısacık diyor ki:

  kaç yılında emekli olacam

 7. ikram diyor ki:

  ssk ma bakmak istiyorum

 8. tuncay diyor ki:

  Ssk gunlerim ne kadar var

 9. Cuma diyor ki:

  Ssk mı ögrenmek istiyorum

Yorum Yapın